چگونه با تمام وجود به خدا ایمان بیاوریم :

-------------- برهان نظم و برهان علیت ------------

دانشمند ماکتی را که به شکل منظومه شمسی از چرخدنده و زنجیرهایی ساخته بود را به کناری گذاشت تا کمی استراحت کند در این هنگام یکی از دوستانش وارد شد ماکت نظر او را جلب کرد دسته ماکت را چرخاند و به زیبایی دید که سیارات در ماکت روی ریل خود با نظم خاصی به حرکت در آمدند

از دانشمند پرسید : این ماکت جالب را شما ساخته اید؟ دانشمند جواب داد نه آنرا کسی نساخته است آن فرد خندید و گفت مگر میشود کسی این را نساخته باشد ؟ دانشمند جواب داد: تو سیارات عظیم واقعی را که در جای خود در حال گردش هستند را بدون خالق میپنداری پس باور کن که این ماکت هم سازنده ای ندارد

---------------- اعجاز عددی قرآن ----------------

(اعجاز شگفت انگیز عدد 19 بر پایه سوره مدثر- اعجاز حروف مقطعه یا همان پاراف های قرآنی – اعجاز عدد هفت – تناسب و تساوی واژگان در قرآن – اعجاز زوج و فرد در قرآن)

ای پیامبر بگو که اگر جنی ها و انسان ها برای فراهم آوردن کتابی همچون قرآن دست به یکی کنند نمی توانند همانند آن را بیاورند هر چند برخی با برخی دیگر همکاری نمایند.

اعجاز در کتاب شگفت آور قرآن جنبه های بسیار زیادی دارد اما در چند سال اخیر به لطف کامپیوترها رازی از رازهای این کتاب الهی نمایان شد. تحقیقات عمیقتر پرده ازیک سیستم ماورالطبیعه بسیار عجیب و پیچیده ریاضی در قرآن برداشت......با تحقیقات بیشتر مشخص شد یک همبستگی خارق العاده بر پایه ی عدد 19 درسراسر قرآن حکمفرماست... (ارتباط بین رقم 19 و مثلث پاسکال در نگاه وحی زنجیره ای آیات قرآنی) 

 

از اینجا این کتب حیرت انگیز را دانلود کنید

 

---------------اعجاز غیبی قرآن---------------

( پیشگویی قرآن درباره جنگ ایران و روم - پیشگویی قران درباره حادثه یازده سبتامبر – پیشگویی فتح مکه – پیشگویی سرنوشت جسدی که در قرن 19 کشف شد و...)

درباره پیشگویی قرآن از 11 سبتامبر برخی میگویند این حوادث را به قرآن نسبت ندهید چون آمریکایها و صهیونیستها مسبب اصلی این حادثه تروریستی هستند من این موضوع را قبول ندارم اول اینکه نام ساختمان و آدرس آن و زمان وقوع آن کاملا در قرآن در دسترس است دوم اینکه معنا و مفهوم آیه و آیه بعدی مو به تن انسان سیخ میکند و سوم اینکه حتی اگر حدس شما درباره مسببین این حادثه درست باشد از سنتهای الهی این است که ظالمان را به دست خودشان رسوا میکند و خواهد کرد

-------------- اعجاز لفظی قرآن --------------

هندسه کلمات در قرآن بی نظیر است، نه کسی توانسته یک کلمه قرآن را پس و پیش کندبدون آنکه به زیباییهای آن لطمه وارد سازد و نه کسی توانسته است مانند آن بسازد. قرآن از این جهت مانند یک ساختمان زیباست که نه کسی بتواند با جابجاکردن و تغییردادن، آن را زیباتر کند و نه بتواند بهتر از آن و یا مانند آن را بسازد. سبک واسلوب قرآن نه سابقه دارد و نه لاحقه، یعنی نه قبلا کسی با این سبک سخن گفته است ونه بعدا کسی - با همه دعوتها و مبارزه طلبیهای قرآن - توانسته است با آن رقابت کندو یا از آن تقلید نماید.
تحدی قرآن و مبارزه طلبی او هنوز هم همچنان مانند کوهپابرجاست و برای همیشه باقی خواهد بود امروز هم همه مسلمانان با ایمان مردم جهان رادعوت می کنند که در این مسابقه شرکت کنند و اگر مثل و مانندی برای قرآن پیدا شد،آنها از دعوی و ایمان خود صرف نظر می کنند و اطمینان دارند که چنین چیزی میسر نیست.

 

---------- شگفتیهای قرآن در علم ----------

قرآن دانشمندان امروز را شگفت زده کرده است. توجه کنید علومی که قرآن از آنها پرده بر میدارد هزاران سال بعد از قرآن توسط بشر کشف شدند وبسیاری هنوز...

(جایگاه علوم زمین در قرآن – زوجیت گیاهان در قرآن – کروی بودن زمین- حرکت زمین – حرکت خورشید- نیروی جاذبه- انبساط جهان و...)

زمانی که بشر حتی منظومه شمسی را نمی شناخت قران صحبت از حرکت خورشیدکرد باور کردنی نیست قرآن صحبت از یک حرکت کهکشانی میکند...

درباره نظریه داروین در مورد پیدایش جهان و انشقاق انسان از حیوانات برخی گفتند که این کشف علمی مقابل مذهب و قرآن قرار میگیرد وآنها را رد میکند اما دو نکته قابل تامل است اول اینکه علم همیشه ناقص است و در حال تکامل و ممکن است فردا نظریه جدیدی با پیشرفت علم در مورد خلقت بیان شود نکته دوم اینکه حتی اگر این کشف علمی درست باشد آیاتی از قرآن آنرا بیان میکند (آیه 38 سوره انعام و آیاتی دیگر) یک مثال برای شما بزنم هنگام نزول قرآن وقتی انسان حرکت ظاهری خورشید را در آسمان می دید صحبت قرآن در مورد حرکت خورشید برای انسان عادی بود قرنها بعد شعور انسان به منظومه شمسی رسید و فهمید که خورشید حرکت نمیکند و این زمین است که به دور خورشید می گردد و در این زمان برخی به سخن فرآن در مورد حرکت خورشید خرده گرفتند سالها گذشت و با پیشرفت علم انسان از کهکشانها با خبر شد و فهمید  در حرکت انتقالی، خورشید با سرعت km/s 240 به دور مرکز کهکشان راه شیری در حرکت است...

حتی انیشتن پس از ارائه فرمول معروفش که انقلابی در تفکر علمی جهان پدید آورد و حاکی از انبساط جهان بود این قضیه را باور نکرد تا اینکه سالها بعد...

چرا قرآن به جای به کار بردن کلمات مغرب و مشرق در آیه 17 سوره الرحمن از کلمات مغربین و مشرقین به معنای دو مغرب و دو مشرق استفاده میکند؟ کمی فکر کنید قرآن با به کار بردن کلمات مغربین و مشرقین چندین قرن قبل از گالیله و دیگران پرده از راز کروی بودن زمین بر میدارد...

در سال 1731 یک دانشمند فرانسوی فرضیه لا پلاس یا زوجیت گیاهان را کشف کرد...

------------ سخن دانشمندان و اندیشمندان جهان درباره قرآن ----------------

قرآن کتاب جبر یا هندسه نیست؛ مجموعه‏اى از قوانین است که بشر را به راه صحیح، راهى که بزرگ‏ترین فلاسفه و دانشمندان دنیا از تعریف و تعیین آن عاجزند، هدایت مى‏کند(آلبرت انیشتن)

سالیان دراز کشیشان از خدا بى خبر، ما را از پى بردن به حقایق قرآن مقدس و عظمت آورنده آن دور نگه داشتند؛ امّا هر قدر که ما قدم در جاده علم و دانش نهادیم و پرده تعصب را دریدیم، عظمت احکام مقدس قرآن، بهت و حیرت عجیبى در ما ایجاد نمود. به زودى این کتاب توصیف‏ناپذیر، محور افکار مردم جهان مى‏گردد(گوته)

در قرآن، قانون و اخلاق یکى است. رفتار دینى در قرآن، شامل رفتار دنیوى هم مى‏شود و همه امور آن از جانب خداوند و به طریق وحى آمده است. قرآن در جان‏هاى ساده عقایدى آسان و دور از ابهام پدید مى‏آورد که از رسوم و تشریفات ناروا آزاد است(ویل دورانت)

آیات قرآن به خوبى بر مقام عالى اسلام و پاکى روح آورنده‏اش گواهى مى‏دهد(لئو تولستوی)

اگر قرآن خرافى بود و از جانب خداوند نبود، هرگز جرأت نمى‏کرد که بشر را به علم و تعقل و تفکر دعوت کند. هیچ اندیشه‏اى به اندازه قرآن محمّد(ص) انسان را به دانش فرا نخوانده است تاآن جا که نزدیک به نه صد و پنجاه بار در قرآن، از علم و عقل و فکر سخن رفته است(دکتر هانری کربن)

در کتابخانه من هزاران جلد کتاب سیاسى ،اجتماعى، ادبى و... وجود دارد که هر کدام را بیش از یک بار نخوانده‏ام؛ اما یک جلد کتاب هست که همیشه مونس من است و هر وقت خسته مى‏شوم و مى‏خواهم درهایى از معانى و کمال به رویم باز شود، آن را مطالعه مى‏کنم. این کتاب، قرآن - کتاب آسمانى مسلمانان – است(ارنست رنان)

امیدوارم آن زمان دور نباشد که من بتوانم همه دانشمندان جهان را با یکدیگر متحد کنم تا نظامى یکنواخت، فقط براساس اصول قرآن مجید که اصالت و حقیقت دارد و مى‏تواند مردم را به سعادت برساند، ترسیم کنم. قرآن به تنهایى عهده دار سعادت بشر است(ناپلئون بنا پارت)

 

/ 6 نظر / 221 بازدید
سوده

ان سوی ناکامیها همیشه خدایی هست که داشتنش جبران همه نداشتن هاست

اهسن به شما جوانانه با ایمان

سحر

عالی بود. ولی تاثیرش زیاد نیست.

سعیده

خیلی عالی بود

فرزانه

خدا درمان تمام دردها باتموم وجودم دوسش دارم اماایمانم قوی نیس عالی بودولی بیشتر درموردش بنویسید تاتأثیرش بیشتربشه.

شبنم

knln